Tydzień Kultury Języka

   Od 1️⃣3️⃣ do 1️⃣8️⃣ marca 2023 roku w województwie świętokrzyskim obchodzony jest Tydzień Kultury Języka. Nasza szkoła, jak co roku, włącza się w tegoroczną edycję. Hasło przewodnie projektu brzmi: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. XXXI edycja projektu skupia uwagę na szeroko pojętej sztuce czytania. Tegoroczne cele szczegółowe to między innymi: uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu, stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form Tygodnia, przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych.

W naszym liceum zaplanowane zostały następujące działania:

  1. Warto czytać, bo … dokończenie myśli inspirującymi odpowiedziami, które zapraszają do świata książek
  2. Prezentacja ulubionego wiersza Wisławy Szymborskiej
  3. „Sleeveface”- czyli ubierz się w książkę – kreatywna fotografia (połączenie okładki książki z postacią fotografowanej osoby lub specjalnie zaaranżowanym otoczeniem)
  4. Wiersze na wynos

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w tegorocznych obchodach Tygodnia Kultury Języka.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content