Podsumowanie TKJ

        W dniach  od 13 do 18 marca obchodziliśmy w naszym liceum  31. Tydzień Kultury Języka. Hasłem przewodnim projektu były słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”Noblistka twierdziła, że  właśnie dzięki czytaniu rozwijamy się w sferze intelektualnej, emocjonalnej i duchowej.

    Działania w jakich uczestniczyli licealiści:

  • Warto czytać, bo… dokończenie myśli inspirującymi odpowiedziami które zapraszają do świata książek
  • Sleeveface, czyli ubierz się w książkę, akcja której celem była popularyzacja i promocja czytelnictwa, wzbudzenie zainteresowania zbiorami bibliotecznymi, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz propagowanie sztuki fotograficznej. Zadanie polegało na wykonaniu fotografii z książką, której uczestnik był częścią. Okładkę można było dopełnić odpowiednio dobranym strojem, rekwizytem lub aranżacją przestrzeni
  • Podczas spotkania w bibliotece licealistki zaprezentowały  ulubione wiersze W. Szymborskiej: ”Nic dwa razy” , „Klucz”, „ Wiersz ku czci”, „Wielkie to szczęście”, Ballada”
  • Uczniowie odwiedzający  bibliotekę częstowali się  „wierszami na wynos” z poezją noblistki

        Tydzień Kultury Języka zawitał w naszej szkole na stałe do kalendarza szkolnych imprez. Jest to bardzo ciekawy sposób na pokazanie, że język polski da się lubić. Uczniowie zaskakują swoją wiedzą i kreatywnością. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w obchodach 31.Tygodnia Kultury Języka.

Scroll to Top
Skip to content