Małogoscy licealiści z wizytą w Finlandii

Uczniowie Liceum w Małogoszczu w ramach programu Erasmus + odbyli kolejną mobilność, tym razem do Finlandii.

W minionym tygodniu w fińskim mieście (Forssa) w szkole Forssanyhteislyseo w ramach projektu „Women and Welfare” spotkali się uczniowie i nauczyciele z sześciu partnerskich szkół: z Polski, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Turcji i Finlandii.

Młodzież, pracując w międzynarodowych grupach, prezentowała dotychczasowe wyniki i rezultaty prowadzonych badań, między innymi analiz porównawczych poczynionych podczas mobilności w Polsce. Odbyły się burzliwe dyskusje na temat sytuacji kobiet w poszczególnych krajach. Uczniowskie zespoły przedstawiły propozycje zmian i pomysły m.in. na poprawę sytuacji kobiet na rynku pracy, na zmiany w urlopach macierzyńskich. Wielokrotnie akcentowano ogromną rolę kobiet w opiece nad osobami starszymi. Spotkanie w Finlandii było bardzo ważnym punktem realizacji projektu – wypracowane rezultaty zostaną przedstawione we Włoszech podczas konferencji podsumowującej.

Dzięki wyjazdowi licealna młodzież po raz kolejny miała możliwość rozwijania kompetencji społecznych i sprawdzenia swoich umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Fińscy gospodarze zadbali nie tylkoo wysoki poziom realizacji zadania, ale także o dodatkowe atrakcje skrojone na miarę fińskiej kultury, fińskiego klimatu i pogody. Nie mogło więc zabraknąć walentynkowego spotkania z Mikołajem 😊, zimowych spacerów na rakietach śnieżnych. Jednak prawdziwym hitem okazały się fińskie sauny nad jeziorem. Licealiści zwiedzili też Helsinki i Turku – pobliskie miasto uniwersyteckie, w którym szukali i znaleźli związki historyczne z Polską.

Młodzież zgodnie potwierdza, że Erasmus + to bezcenne doświadczenia życiowe i edukacyjne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content