Water as the treasure of future – ekologiczny Erasmus+ w Liceum Ogólnokształcącym w Małogoszczu

We wrześniu nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego w Małogoszczu rozpoczęli realizację drugiego międzynarodowego projektu w ramach programu Erasmus+.

Odbyło się już pierwsze szkolenie zawodowe dla koordynatorów z partnerskich szkół z Rumunii, Włoch, dwóch szkół średnich z Turcji i z Polski. Gospodarzem spotkania było Liceum w Miroslavie (LiceulTehnologicAgricol). Nauczyciele na cały rok szkolny opracowali plan działań oraz metodologię pracy. Równocześnie realizowany będzie projekt eTwinning, a raportowanie opierać się będzie o platformę internetową MobilityTool.

Jaki będzie ten Erasmus+?

Będzie niebieski, zielony i bardzo ekologiczny, ponieważ głównym tematem projektu jest woda, zmiany klimatyczne i ochrona środowiska. Metodą małych kroków będziemy zmierzać do dużych zmian, będziemy propagować w środowisku lokalnym ekologię, a potem wymienimy się doświadczeniami z międzynarodowymi partnerami. Wkrótce ruszamy z procesem rekrutacji, a w listopadzie licealną młodzież czeka pierwsza mobilność do Turcji. Na każde spotkanie uczniowie będą przygotowywać projekty związane z motywem programu i będą je prezentować podczas wizyt w poszczególnych szkołach. A wszystko to w języku angielskim, więc oprócz edukacji ekologicznej, Erasmus+ pozwoli uczestnikom na rozwój kompetencji językowych i umiejętności posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content