Ślubowanie klas pierwszych i Dzień Nauczyciela

10 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Domu Kultury w Małogoszczu odbyła się uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem klas pierwszych (absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej).  Uroczystość została poprowadzona przez uczniów klas drugich: Karolinę Łabędzką i Szymona Olesińskiego.

Na początku  głos zabrała pani dyrektor Renata Smagacz oraz zaproszeni goście: pan burmistrz, kierownik Miejsko-Gminnego Zespołu Administracyjnego, przewodnicząca Rady Rodziców. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie stając się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Po części oficjalnej nastąpił blok artystyczny. Drugoklasiści wcielili się w role pedagogów z naszej szkoły. W sposób humorystyczny przedstawili życie codzienne naszego liceum. Mogliśmy zobaczyć jedno z zebrań rady pedagogicznej, lekcję matematyki a la program kulinarny, lekcję języka polskiego wbrew temu, ze „ludzie śmieją się z humanów”, lekcję języka niemieckiego bo „Niemcy to naprawdę sehr schÖn Land”. Ale szkoła to nie tylko lekcje w ławce. To również przerwy, sprawy administracyjne, projekty, czy organizacja grilla:)

Skecze przeplatane były utworami muzycznymi wykonanymi przez naszych wokalistów: Szymona Olesińskiego, Jakuba Grzyba, Amelię Włodarczyk (z akompaniamentem Wiktorii Staszewskiej), Julię Szymkiewicz oraz Natalię Chrabąszcz. Po prezentacji memów ze zdjęciami grona pedagogicznego, pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki razem z życzeniami wyśpiewanymi przez swoich starszych kolegów:

Życzymy sobie i wam, by nas było stać

Na święty sposób

Szczęścia ile się da, miłości w bród

Mądrych ludzi wokół…”

Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas drugich: Magdalena Łabędzka-Piróg i Magdalena Kleszcz.

Przewiń do góry