#SzanujęNieHejtuję

10 października 2022 roku uczniowie naszego liceum spotkali się z komendantem Komisariatu Policji w Małogoszczu.

Spotkanie dotyczyło tematyki związanej z cyberprzemocą i hejtem, bezpiecznym korzystaniem z Internetu, portali społecznościowych, platform, witryn i aplikacji internetowych.

Szacunek, tolerancja, prywatność – przestrzeganie tych praw i wartości obowiązuje wszystkich bez wyjątku!!!

Hejt, czyli obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie, naruszanie prywatności drugiej osoby, to jedna z form cyberprzemocy. Publikowanie, upowszechnianie i wykorzystywanie wizerunku innej osoby bez jej zgody jest niezgodne z prawem. Komendant przypomniał również o odpowiedzialności karnej, konsekwencjach prawnych, finansowych i moralnych z jakimi mogą się spotkać osoby stosujące cyberprzemoc.

Poczucie anonimowości w internecie nasila takie zachowania. Niektórzy internauci stosują pewnego rodzaju podwójne standardy, w sieci pozwalają sobie na zupełnie inne zachowania niż w bezpośrednich kontaktach.

Należy pamiętać jednak, że nie jesteśmy anonimowi w sieci!!! Każda nasza aktywność jest do zweryfikowania przez służby do tego powołane.

W dzisiejszej rzeczywistości bardzo ważne jest kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych.

pedagog szkolny – Beata Standerska

Scroll to Top
Skip to content