SZKOŁA PAMIĘTA

SZKOŁA PAMIĘTA

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła pamięta”. Włączamy się do akcji upamiętniania ważnych wydarzeń i postaci.

#Szkoła Pamięta

Początek listopada to czas, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Wspominamy bliskich, ale również tych którzy zapisali się na kartach historii. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku. Pragniemy uwrażliwiać i pielęgnować pamięć o bohaterach, zwłaszcza tych, którzy związani są z historią naszej okolicy.

Licealiści odwiedzili cmentarz gdzie zapalając znicze uczcili pamięć mieszkańców Małogoszcza, którzy oddali swoje życie walcząc za ojczyznę w powstaniu styczniowym.

Spacer po małogoskiej nekropolii stał się lekcją historii dla młodych ludzi i uświadomił im jak zawiłe, czasem tragiczne były losy naszej Małej Ojczyzny. Zaowocował również wykonaniem prezentacji multimedialnej poświęconej znanym postaciom związanym z naszym miastem.

Agnieszka Wojarska

Przewiń do góry