Nasze liceum we współpracy z Domem Kultury w Małogoszczu corocznie przyłącza się do zbiórki publicznej organizowanej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie jako wolontariusze WOŚP zbierają środki finansowe dla osób potrzebujących pomocy.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 28. Finał WOŚP odbył się 12 stycznia 2020 roku.

W czasie 28. Finału graliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Najogólniej mówiąc – zbieraliśmy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Zbiórka ma pomóc przede wszystkim takim dziedzinom medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

Scroll to Top
Skip to content