Dwie uczennice naszego liceum Natalia Chrabąszcz i Klaudia Kowalczyk laureatkami, a uczeń Marcin Ira finalistą ogólnopolskiego konkursu. Dodatkowo Natalia Chrabąszcz otrzymała indeks Instytutu Filologii Germańskiej KUL.

8.04.2019r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool”.
Nasze liceum reprezentowały uczennice kl. II Natalia Chrabąszcz i Klaudia Kowalczyk oraz uczeń kl. III Marcin Ira. Konkurs składał się z trzech etapów. I i II etap sprawdzał wiedzę gramatyczno – leksykalną uczniów na poziomie B1 i B2.
W drugim etapie dodatkowo wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego. Do finału przystąpiło 20 osób z 1644 biorących udział w pierwszym etapie. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami w rozumieniu ze słuchu i komunikacji w rozmowie sterowanej.
Uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękuję za trud włożony w przygotowanie i gratuluję sukcesu.
Jolanta Smolarczyk

Share This

Dołącz

Podziel się wpisem!