28.03.2019 r. w Jędrzejowie odbył się Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Jędrzejowskiego.

Organizatorami Turnieju było Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie, a zawody uroczyście otworzyła Pani Maria Barańska Wicestarosta Jędrzejowski  wraz z panią Dyrektor szkoły Jolantą Jędrzejewską.

W Turnieju brało udział 5 drużyn:

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie.
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku Zdroju.
  3. ZSP nr 2 im. Gen. Grota Roweckiego w Jędrzejowie I.
  4. LO im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu.
  5. ZSP nr 2 im. Gen. Grota Roweckiego w Jędrzejowie II.

Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym.”  Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, każda drużyna chciała wygrać i walczyła do ostatniego gwizdka sędziego. Chłopcy z naszego liceum zaczęli bardzo dobrze wygrywając pierwszy mecz z „Grotem”II 5:1, następny mecz z Włoszczową 4:0, kolejny mecz rozgrywali z pierwszą drużyną Grota też wygrywając 4:2. Ostatecznie reprezentacja naszego liceum zajęła I miejsce uzyskując najwięcej punktów. Najlepszym bramkarzem został wybrany Jakub Kosik.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

  • I miejsce – LO w Małogoszczu.
  • II miejsce – ZSP nr 2 w Jędrzejowie I.
  • II miejsce – ZSP Nr 2 we Włoszczowie.
  • IV miejsce – ZSP Nr 1 w Busku Zdroju.
  • V miejsce – ZSP nr 2 w Jędrzejowie II.

Chłopcy występowali  w składzie: Jakub Kosik, Olesiński Dawid, Szymkiewicz Oliwer, Grzyb Jakub, Gągorowski Karol, Chrabąszcz Konrad, Olesiński Szymon, Szymkiewicz Kacper Opiekun – Michał Borowski.

 

Share This

Dołącz

Podziel się wpisem!