26.03.2019 r. w Jędrzejowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Starosty Jędrzejowskiego.

Organizatorami Turnieju było Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie, a zawody uroczyście otworzył Starosta Jędrzejowski pan Paweł Faryna wraz z panią Dyrektor szkoły Małgorzatą Wojtasik.

Organizatorzy do udziału w Turnieju zaprosili 4 szkoły: dwie z terenu miasta Jędrzejowa i dwie z powiatu:

 1. ZSP nr 1 im. Ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie.
 2. LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie.
 3. ZSP nr 2 im. Gen. Grota Roweckiego w Jędrzejowie.
 4. LO im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu.

Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym.”  Wszystkie mecze były zacięte, każda drużyna chciała wygrać i nie odpuszczała do samego końca. Dziewczęta naszego liceum rozegrały dużo lepszy turniej niż ten odbywający się przed miesiącem w Małogoszczu. Reprezentacja naszego liceum zajęła III miejsce wygrywając z LO Sędziszów 2 : 1 i dwukrotnie uległy po 2 : 0 z reprezentacjami Jędrzejowskich szkół, mimo, że losy tych meczów w poszczególnych setach rozstrzygały się w ich końcowych fazach z nieznaczną przewagą na korzyść przeciwniczek.

Kolejność meczów i punktacja:

 1. LO Małogoszcz – ZSP nr 1 Jędrzejów – 0 : 2
 2. LO Sędziszów – ZSP nr 2 Jędrzejów – 1 : 2
 3. LO Małogoszcz – ZSP nr 2 Jędrzejów – 0 : 2
 4. ZSP nr 1 Jędrzejów – LO Sędziszów – 2 : 0
 5. LO Małogoszcz – LO Sędziszów – 2 : 1
 6. ZSP nr 2 Jędrzejów –ZSP nr 1 Jędrzejów – 0 : 2.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

 • I miejsce – ZSP nr 1 w Jędrzejowie.
 • II miejsce – ZSP nr 2 w Jędrzejowie.
 • III miejsce – LO w Małogoszczu.
 • IV miejsce – LO w Sędziszowie.

 Dziewczyny grały w składzie: Łabędzka Karolina, Karasińska Izabela, Piekacz Izabela, Stańczyk Milena, Szymkiewicz Julia, Baran Wiktoria, Hajduk Gabriela, Łazarska Patrycja, Obirek Nikola, Daria Duda, Amelia Włodarczyk. Opiekun – Błażej Kuterasiński.

 

Share This

Dołącz

Podziel się wpisem!