We wtorek 19 marca uczniowie klas 3 naszej szkoły wzięli udział w XXI Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. W tym roku przed Oblicze Matki Bożej Częstochowskiej maturzyści pielgrzymowali pod hasłem:  „Maryjo, w Twoim wstawiennictwie pokładamy całą naszą ufność”.

Uczniowie wraz z nauczycielami w Bazylice uczestniczyli we Mszy św. Pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Kazanie przypomniało wszystkim, jaka nauka płynie z tych spotkań z Maryją.

W czasie homilii ksiądz biskup zaznaczył, że dojrzałość nie nabywa się automatycznie, to nie automatyzm tylko ciągłe zmaganie się z samym sobą, ciągłe szukanie odpowiedzi, kim jestem i kim chciałbym być. Mówił także, że matura kończy pewien okres naszego życia i otwiera kolejny i potrzeba do tego odpowiedniego przygotowania. Kończąc homilie ksiądz biskup podkreślił, że jest dumny z polskiej młodzieży mówiąc „Wiem, że słyszycie różne opinie o młodzieży, ale tak naprawdę to trzeba powiedzieć sobie szczerze, że młodzi ludzie, młodzież, jest naprawdę wielką wartością Polski. Chodzi mi tu o jakość młodości, wielu wspaniałych, pięknych, młodych ludzi”.

Następnie na Wałach Jasnogórskich odbyła się droga krzyżowa, podczas której młodzież niosła krzyż upamiętniający Światowe Dni Młodzieży z 1991 roku, przy którym modlił się
Św. Jan Paweł II.  Ostatnim etapem pielgrzymowania młodzieży był akt zawierzenia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

ks. Konrad Fatyga

Share This

Dołącz

Podziel się wpisem!