Wyjazdowe akcje oddawania krwi w marcu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Kielcach przeprowadzone przez licealistów ze Szkolnego Klub Honorowego Dawcy Krwi 365 działającego przy Liceum Ogólnokształcącym  im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu to coroczna, kilkuletnia już tradycja. Podobnie było w tym roku. 18.03.2019 r. grupa pełnoletniej młodzieży z naszego liceum przystąpiła do akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Gdy krew oddajecie, ludzkie życie ratujecie” . Wspólnie z uczniami krew oddawali także nauczyciele Pan Michał Borowski i opiekun Szkolnego Klubu Honorowego Dawcy Krwi Pan Błażej Kuterasiński.

     Serce się raduje, że każdego roku w naszym liceum są chętni uczniowie, którzy chcą podzielić się życiem z innymi. Propagując ideę honorowego krwiodawstwa, uwrażliwiamy młodzież na potrzeby drugiego człowieka oraz uczymy otwartości i bezinteresowności wobec innych. W myśl tegorocznego hasła „Gdy krew oddajecie, ludzkie życie ratujecie” – zachęcamy młodzież do ofiarowania bezcennego leku, jakim jest krew ratująca zdrowie i życie ludzkie – powiedział Błażej Kuterasiński.

               Uczniowie, którzy oddawali krew: Adamczyk Julia, Blicharska Julia, Stańczyk Klaudia, Dudek Julia, Stępie Ewa, Kowalski Piotr, Patrycja Lasota, Zuzanna Wójcik, Wiktoria Simlat, Jakubczyk Karol, Aleksandra Olesińska.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie podziękowania za ten bezcenny dar życia!

Share This

Dołącz

Podziel się wpisem!