9 listopada 2018 roku uczniowie naszego liceum zorganizowali akademię upamiętniającą 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie to przedstawiało wewnętrzne refleksje i doznania osób bezpośrednio powiązanych z walką o zdjęcie kajdanów z naszej Ojczyzny. Akademia była tylko wstępem do głównego punktu upamiętnienia tego dnia.

O godzinie 10:45 odbył się pochód całego Zespołu Szkół w Małogoszczu. Uczniowie wraz z całym gronem pedagogicznym w eskorcie policji wyruszyli spod budynku szkolnego w stronę placu Tadeusza Kościuszki. Podążali ulicami naszego miasta trzymając sztandary, flagi oraz transparenty w akompaniamencie pieśni patriotycznych. O godzinie 11:11 Zespół Szkół przyłączył się do narodowego odśpiewania hymnu. Młodsi uczniowie zaprezentowali się w układzie artystycznym adekwatnym do święta oraz chór w kilku piosenkach. Na koniec nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej oraz uczniowie wypuścili sto biało-czerwonych balonów w niebo symbolizując wolność.

Agata Łataś i Julia Blicharska

Share This

Dołącz

Podziel się wpisem!