"Randka w ciemno z książką"

 • Posted on: 18 February 2019
 • By: Wioletta Frączek

     14 lutego w naszej bibliotece świętowaliśmy Walentynki pod hasłem "Randka w ciemno z książką" oraz "Miłość w poezji". Każdy czytelnik odwiedzający w tym dniu bibliotekę mógł wypożyczyć książkę w ciemno - bez rekomendacji, bez czytelniczej recenzji. Książki były opakowane, z ukrytym tytułem i autorem. Ponadto w specjalnie przygotowanych tubach znaleźć można było najpiękniejsze wiersze o miłości. Nie zabrakło także walentynkowych serduszek z cytatami i aforyzmami o miłości.

artykuły: 

Stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa świętokrzyskiego 2018

 • Posted on: 13 February 2019
 • By: Renata Smagacz

Miło nam poinformować, że siedmioro uczniów z naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu: Aleksandra Olesińska IIIb, Sylwia Nawrot IIIb , Zuzanna Polak II b, Katarzyna Wiater II b, Matylda Maliszewska Ib, Sylwia Niechciał I b i Tomasz Nawrot I b otrzymali stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa świętokrzyskiego.

artykuły: 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów - 2019

 • Posted on: 12 February 2019
 • By: Michał Borowski

6 lutego 2019r. uczennica klasy 2b Liceum Ogólnokształcącego w Małogoszczu Aleksandra Walczak  otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczysta gala wręczenia stypendium  dla wyróżnionych uczniów odbyła się w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Aktu wręczenia dokonała Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty oraz Wiktor Kowalski – doradca Wojewody Świętokrzyskiego. W uroczystości wzięli udział: dyrektorzy szkół, wychowawcy oraz rodzice.

artykuły: 

Tradycyjny półmetek drugoklasistów

 • Posted on: 8 February 2019
 • By: Błażej Kuterasiński

2 lutego 2019r. w Pensjonacie „U Mikołajczyka”  uczniowie klas drugich hucznie świętowali swój licealny półmetek. Na początku zabawy wychowawcy uroczyście powitali wszystkich zgromadzonych, życząc udanej zabawy i wieczoru, który będzie najwspanialszym i niezapomnianym na długo. Podziękowali rodzicom za zorganizowanie pierwszego balu w życiu swoich dzieci i za opiekę podczas tego wieczoru oraz przekazali pozdrowienia od Pani Dyrektor Anny Nosal i Renaty Smagacz.              

artykuły: 

Mamy to! Uczniowie naszego liceum wygrali ogólnopolski konkurs „Europa z naszej ulicy”

 • Posted on: 1 February 2019
 • By: Magdalena Chrabąszcz

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Małogoszczu przystąpili do udziału w ogólnopolskim projekcie pt. „Europa z naszej ulicy” zorganizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Projekt miał na celu: odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, rozwój postawy życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości oraz rozwój kompetencji społecznych młodzieży.

artykuły: 
sukcesy: 

Arena Myśli – „Europa łączy kobiety i pokolenia”

 • Posted on: 15 January 2019
 • By: Magdalena Łabęd...

Nasi licealiści są coraz bliżej gali finałowej Konkursu „Europa z naszej ulicy” zorganizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży z Warszawy. W piątek 11 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym w Małogoszczu odbyła się Arena Myśli, która została zorganizowana przez grupę młodzieży realizującą projekt społeczny: „Europa jest kobietą – nawet w Małogoszczu”.

artykuły: 

Strony