Uczniowie klas I Julia Bebel, Matylda Maliszewska, Szymon Olesiński, Julia Szymkiewicz oraz Kacper Szymkiewicz z klasy II  Liceum Ogólnokształcącego w Małogoszczu zostali zwycięzcami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zakręceni w przestrzeni”.
Konkurs „Zakręceni w Przestrzeni” jest częścią programu ECO-MIASTO, promującego ideę zrównoważonego rozwoju miast. Organizatorem tego programu jest ambasada Francji w Polsce we współpracy z Wspólnie – Fundacją LafargeHolcim. Zadaniem uczestników konkursu jest zaproponowanie zmian w najbliższym otoczeniu: szkole, bibliotece czy świetlicy.
Trzecia edycja realizowana pod hasłem OD_NOWA miała zachęcić młodzież do wykorzystywania materiałów ekologicznych, upcykilngu oraz uwzględnienia w swoich koncepcjach zieleni.
Do konkursu przystąpiło ponad 200 szkół z całej Polski.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali projekt „Zielono nam” i zaaranżowali przestrzeń przed wejściem do szkoły. Chcą, żeby miejsce to było wizytówką szkoły, aby było przyjazne dla całej społeczności szkolnej, a także dla najmniejszych przyjaciół człowieka – owadów. Ponadto zamarzyli o wygodnych ławkach, które pozwolą im cieszyć się pięknem natury w wykreowanej przestrzeni.
Praca konkursowa została przygotowana w formie makiety oraz filmu i prezentowała kolejne etapy realizacji zadania.
27 września w budynku Politechniki Warszawskiej zwycięska drużyna uczestniczyła w uroczystej Gali Konkursu zorganizowanej przez Ambasadę Francji i Fundację Wspólnie-LafargeHolcim. 
Jury wyróżniło licealny projekt za bardzo kreatywne podejście do zagadnień konkursu oraz podjęcie istotnego problemu ginącego gatunku pszczół, jak również za zaangażowanie w projekt seniorów.
Opiekunami projektu są Magdalena Łabędzka-Piróg i Magdalena Chrabąszcz

Oprócz wsparcia finansowego dla szkoły uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, będą także uczestniczyć w warsztatach z architektem, które pozwolą dokładniej opracować projekt. 

Share This

Dołącz

Podziel się wpisem!